Pohádkový fond Wilbur opět pomáhal, tentokrát Adámkovi.

POHÁDKOVÝ FOND WILBUR | pohadkovahipoterapie.cz


 KNIHA JE JIŽ I NA E-SHOPU

Navázali jsme spolupráci s www.konskeknihy.cz a zde je možné si objednat knihu na e-shopu. Příběhy statečných koní pro statečné děti (Tereza Bělinová) – Koňskéknihy.cz (konskeknihy.cz)

A nebo si ji můžete objednat za zvýhodněnou cenu přímo u autorek projektu za 500 kč , a to na emailu:  vanda.belinova@seznam.cz, nebo ziegchen@centrum.cz.

Prostředky z prodeje knihy jdou do Pohádkového fondu Wilbur na pomoc dětem.


 POHÁDKOVÝ FOND WILBUR ZNOVU POMÁHÁ

Druhý statečný bojovník mohl být obdarován prostředky z Pohádkového fondu Wilbur.

POHÁDKOVÝ FOND WILBUR | pohadkovahipoterapie.cz


  POHÁDKOVÝ FOND WILBUR POMOHL PRVNÍMU CHLAPEČKOVI

Máme rádi, když věci dávají smysl. A celý tento projekt snad smysl dává veliký. Díky získaným prostředkům z doposud prodaných knih jsme mohli skrze Pohádkový fond Wilbur pomoci prvnímu statečnému chlapečkovi. Více o něm si můžete přečíst zde:

POHÁDKOVÝ FOND WILBUR | pohadkovahipoterapie.cz


 KNIHA JIŽ POMÁHÁ V NEMOCNICÍCH

Kniha Příběhů o statečných koních už začíná pomáhat tam, kde má, a děti v nemocnicích si ji mohou číst přímo v procesu rekonvalescence. Moc doufáme, že jim pomůže získat sílu na rychlé zotavení.


 Křest knihy proběhl na zámku Kratochvíle

Tak a máme křest za sebou 😀. První akce naší knihy proběhla včera na zámku Kratochvíle a byla to nádherná akce. My moc děkujeme úžasné pořadatelce Hana Vojtová . Počasí vyšlo báječně. Kdyby měl někdo zájem o knihu, bude k dispozici na akci Kůň v Lysé nad Labem tento víkend. A naleznete ji na stánku Glord (zdravé krmení pro koně). Těšíme se.


 HURÁÁÁ, KNIHA JE NA SVĚTĚ

Už je to tak…Sen se stal skutečností a nám přistály před domem knihy rovnou z tiskárny. Můžeme začít realizovat všechny naše plány. Několik knih je už teď na cestě ke svým čtenářům, ty ostatní čeká spousta speciálních akcí. První z nich bude na zámku Kratochvíle 12.9.2022., kde bude představena…


 TITULNÍ STRANA  KNIHY MÁ FINÁLNI PODOBU, SEZNAMTE SE S NÍ

Nejen že jsou Příběhy statečných koních pro statečné děti dopsány a doprovozeny krásnými fotkami a ilustracemi, ale už také konečně víme, jak bude hotová kniha vypadat!

Naše skvělá grafička Lenka Novotná již vytvořila finální podobu titulní strany (obálky) knihy a nám se opravdu moc líbí. Přináší totiž to nejdůležitější, co čtenář později nalezne uvnitř. Máme tu jednoho z hlavních koňských hrdinů – Wilbura (autorkou obrázku je Weronika Gray), vypravěčku jednotlivých příběhů – moudrou vlaštovku (rovněž ilustrace Weroniky Gray) a oba dětské hrdiny – Dádu a Žofinku (z fotoaparátu Moniky Navrátilové).

A proč se hlavní tváří projektu stal zrovna Wilbur? Protože to byl právě jeho příběh, který Vandu přivedl na myšlenku připravit pro děti knihu o koňských trápeních se zdravím. Tímto mu děkujeme a myslíme si, že mu to na titulce vážně sluší :-)


 POHÁDKOVÝ FOND WILBUR

Příběhy statečných koní pro statečné děti jsou téměř na světě, proto je čas začít se soustředit i na další aktivity spojené s projektem Pohádková hipoterapie. Jednou z nich je Pohádkový fond Wilburkterý brzy po zahájení prodeje dětské knížky může začít aktivně pomáhat potřebným. Více o plánovaných akcích a konkrétních lidech, kteří se stanou součástí projektu, v záložce Pohádkový fond Wilbur.


 Velké finále se blíží!

Díky naší úžasné paní grafičce Lence Novotné, která konečně dala připravované knížce o statečných koních a dětech konkrétní podobu, i díky všem ostatním, kdo se na přípravách podíleli, může jít kniha již v červnu do tisku. V tuto chvíli se chystá ještě obálka, a to opět ve spolupráci s Weronikou Gray, která přispěla svými nádhernými ilustracemi vlaštovičky, vypravěčky většiny příběhů o koňských trápeních i radostech.

Spousta dětí a rodičů již netrpělivě čeká, až se spolu s Žofinkou a Dádou budou moci rozběhnout po loukách a po lesích a vstoupit do stájí plných úžasných koňských hrdinů. A také my, autorky projektu, už se nemůžeme dočkat, až s knihou v ruce vyrazíme za budoucími čtenáři našich příběhů :-)


 OCHUTNÁVKA Z PŘEKRÁSNÝCH ILUSTRACÍ

S radostí Vám můžeme oznámit, že ilustrace pro projekt jsou dokončeny. V záhlaví je malá ochutnávka. Nyní přebírá pomyslnou štafetu grafička, a jdeme zase o metu dál.


 NÁDHERNÉ ILUSTRACE JSOU JIŽ V PROCESU ZRODU

Máme tu rok 2022, rok vydání Příběhů statečných koní ? Vánoční pohodička je za námi a nastává čas intenzivní práce na vzniku knihy pro statečné děti i jejich rodiče. Momentálně se (mimo jiné) rodí krásné ilustrace vlaštovičky, pohádkové vypravěčky většiny příběhů o konících a jejich zdravotních potížích. Autorkou obrázků je Weronika Gray, nadaná umělkyně, grafička, fotografka, malířka a milovnice psů, která před nedávnem ilustrovala také knižní bestseller Gump – pes, který naučil lidi žít (za nějž jeho autor Filip Rožek získal Cenu čtenářů Magnesia Litera a podle něhož byl natočen i stejnojmenný film). Domníváme se, že z Weroničiných ilustrací je cítit láska ke zvířatům, což příjemně souzní s naším projektem… ?


 

  Nádherné pohlednice hlavních hrdinů jsou na světě a děti se na ně můžou těšit

Máme tu první várku doplňkových předmětů ? Jsou jimi pohlednice s „tvářemi“ jednotlivých hrdinů vznikající knížky příběhů. Na každé z pohlednic je jeden z koníků, jehož příběh se dostal do knihy. Do budoucna tedy existuje možnost pořídit si obrázek nejoblíbenějšího z hrdinů nebo si sestavit kompletní sadu všech osmi koní včetně obou dětských postav. Věříme, že si pohlednice najdou své zájemce, kteří je využijí dle vlastního uvážení, například i jako záložku do knížky, jež bude korespondovat s jejím obsahem.


   Projekt dostává finální podobu

Přestože je léto ideální dobou k dovolenkování a odpočinku, tady u nás se kromě „letního flákání“ stihly i další věci ? Například dopsat knížku Příběhů statečných koní pro statečné děti. Všech osm kapitol je dokončených a probíhají na nich už jen korektorské a jiné dolaďovací práce. Stejně tak finální vizuální a obrazová stránka věci se momentálně přesouvá do rukou grafického experta.

S velkým potěšením také hlásíme, že náš projekt zaujal další zajímavé a vstřícné lidi, kteří mu vyjádřili podporu, každý v rámci svých možností či kompetencí.


   Tak už máme ¾ !!!

To znamená hotových 6 z 8 kapitol připravované knihy a tyhle webové stránky, na kterých budeme (stejně jako na posledních dvou kapitolách knížky) v průběhu léta intenzivně pracovat a plnit je dalším obsahem, aktualitami a tak dále a tak dále.

Díky samotnému vzniku stránek však už nyní máme možnost začít komunikovat, informovat, organizovat a to všechno ostatní, k čemu webové stránky slouží. Takže VÍTEJTE ZDE a pokud máte zájem, seznamte se blíže s naším projektem, jenž je momentálně ve fázi svého zrodu.

Již jsme však měly možnost získat určitou míru zpětné vazby a děkujeme tímto např. Ing. Bc. Haně Vojtové, jednatelce Institutu Smyslové aktivizace a ředitelce domova seniorů, nejen za finanční podporu, ale také za krásnou recenzi, kterou jsme si s jejím laskavým dovolením umístily na tyto stránky do sekce Reference.

Děkujeme ovšem také všem ostatním, kdo jste se už nyní po bližším seznámení s povahou a obsahem našeho projektu rozhodli jakýmkoli způsobem podpořit jeho vznik, ať už finančně či jinak. Někteří tak již v uplynulých týdnech učinili, s některými z Vás zatím o míře a podobě podpory čile komunikujeme, někteří možná teprve zvažujete, zda a jak v této věci rovněž sehrát svoji úlohu. Seznam sponzorů, přispěvatelů a dalších dobrých duší naleznete v sekci Partneři a samozřejmě ho budeme průběžně aktualizovat, abychom nezapomněly na nikoho, kdo se jakkoli podílel.

Každopádně doufáme, že naše webové stránky, které v těchto dnech vypouštíme do světa, budou plnit svůj účel, a cílová skupina projektu Pohádková hipoterapie s nimi bude spokojena. Svým způsobem „oldschoolové pojetí“ stránek (co do jejich pojetí, uspořádání i funkcí) by mělo ve své zamýšlené jednoduchosti a přehlednosti vyhovovat hlavně těm, pro koho je projekt určen primárně. Lidem přicházejícím do styku s dětmi a snažícím se nabídnout jim „něco ke čtení“. Ať už jsou to rodiče, prarodiče, vychovatelé, terapeuti, učitelé nebo třeba lékaři.

Patříte-li mezi výše zmíněné osoby (anebo nepatříte, a přesto Vás náš projekt zajímá), neváhejte si stránky projít celé. Dozvíte se, co odstartovalo projekt jako takový, proč právě název Pohádková hipoterapie, kdo jsme my dvě autorky, o kom a pro koho připravovaná kniha bude. ?

A co JE V PLÁNU teď?

Pohádková hipoterapie (jak jistě z Úvodní stránky dobře víte) je projekt, který nevzniká pouze coby komerční záměr, ale je úzce spjatý s ideou být užitečný. Rády bychom tedy kromě již dříve avizovaného navázání spolupráce s institucemi, kde by Příběhy statečných koní pro statečné děti nejspíše našly své čtenáře (nemocnice, dětská rehabilitační centra apod.), přispěly něčemu, co má smysl. Nebo někomu, kdo to potřebuje. Vzhledem k tomu, že připravovaná kniha bude samozřejmě k dostání i všem ostatním, kteří o ni projeví zájem (nejen dětským oddělením v nemocnicích atd.), napadá nás vyčlenit určitou část z prostředků získaných prodejem knih a použít ji tímto směrem. Konkrétní podoba tohoto dalšího rozměru Pohádkové hipoterapie je v tuto chvíli předmětem řešení a předběžného výběru kandidátů vhodných pro zahrnutí do našeho projektu coby cílových subjektů plánované podpory.

Jakmile se na této cestě posuneme o krok dál, nebudeme otálet s uveřejněním aktuálních informací opět zde. Takže jste tu správně a sledujte nás pravidelně ?

Komentáře nejsou povoleny.