ŽOFINKA A DAVÍDEK

 

Protiváhu ke skutečným příběhům osmi koní tvoří fiktivní linka, jejíž hlavní hrdiny představuje dvojice dětí. Tito nerozluční dětští přátelé spojují reálný svět se světem fantazie, snů a přání, ačkoli se stále pohybují v prostoru, který je lidem dobře znám. Necestují časem, ani neunikají do jiných galaxií. Žijí tady a teď, přesto však překračují hranice toho, co obvykle tvoří svět dospělých.

Vzhledem k tomu, že celý koncept stojí hlavně na fotografii a slova, jakkoli hodně jich nakonec v knize je, mají obrazovou stránku spíše doplňovat a vysvětlovat, jevilo se v průběhu tvorby projektu jako logické setrvat v původním nastavení a fiktivní příběhovou linii podpořit rovněž obrazovým materiálem.

Z toho potom logicky plyne otázka: Jak zhmotnit fikci a podložit ji něčím tak autentickým a skutečným, jako je fotografie? Řešení se však ukázalo blíž, než by se dalo čekat. Dětští hrdinové získali konkrétní tváře skrze kluka a děvčátko, kteří jsou opravdu v prostředí stáje jako doma. Skrze postavy naprosto obyčejných dětí a jejich fotografie, které nebyly pořízeny v žádném ateliéru. O to více, doufejme, podtrhují kýženou autentičnost a přirozenost. Cílem výběru nekašírovaných fotek je ještě větší šance dětských čtenářů ztotožnit se s malými hrdiny, kteří jim snad budou takto bližší, známější a sympatičtější.

Komentáře nejsou povoleny.