,,…ať už jste veterinář nebo herec či máte snad jiné bláznivé povolání, věřte, že knížka je napsaná právě pro Vás a Vaše nejmilejší. V krásně ilustrované knížce je pohromadě svázaná obrovská motivace a inspirace pro život, který nám občas do cesty postaví nelehké překážky. Odvaha a lehkost, s jakou zvířecí hrdinové příběhů s nepřízní osudu bojují, nám všem může ukázat, že ne každý problém je tak velký, jak se nám z počátku může zdát……“

Petra a Martin Krausovi   :o)


Bc. Jitka Meriková, učitelka v All Stars School

Konečně jsem o prázdninách našla čas a v klidu se začetla do prvních kapitol Vaší vynikající knihy. Musím říct, že kniha bude mít nejen krásné fotografie a půvabné ilustrace, ale i příběhy jsou moc hezky provázané, a psané dětem srozumitelným jazykem. Chudák neohrožený Sepík, a nebo bolavý zoubek Amperka…Jejich bolístky mě empaticky vtáhly do příběhu…Jsem si jistá, že kniha bude mít úspěch a najde si své čtenáře nejen v řadách ,,koňáků“. Opravdu moc hezká práce. Pro mě osobně je bonusem, že oba hlavní hrdiny znám 😊. O to přitažlivější bylo čtení a prohlížení si krásných fotografií. Gratuluji, smysluplný záměr, zajímavé příběhy, hezké provedení…


 

Bc. Katarína Hlavová, drezurní rozhodčí, trenér koní i jezdců, majitelka velké stáje plné šťastných koní…

Nenápadná myšlenka se pomalu přeměnila ve skvělý počin/výsledek…

Kniha, Příběhy statečných koní pro statečné děti, je takové malé pohlazení (nejen) po dětské duši. Každý z nás se chvílemi najde v prožitcích malého Dády a Žofinky.

Příběhy v knížce navíc nejsou pouze o nemocech a bolístkách, ale také o různých aspektech všedního života. Nastíní trable stěhování, zklamání, nejistoty a strachu z neznámého, ale také přináší naději, dobrodružství a překonávání překážek k lepším zítřkům. A samozřejmě jsou také o přírodě, která se mění dle ročního období přinášejíc v cyklech staronové zkušenosti.

Narození hříbátka a poslové jara (vlaštovky) jsou celkem běžné události, ale také navíc malými zázraky. Během každodenního shonu však tyto zázraky příliš často nevnímáme, a tak také naše děti přejdou takové ,,maličkosti“ bez většího povšimnutí.

Kniha doplněná nádhernými fotografiemi a ilustracemi na tyto maličkosti upozorní a nechá nás na chvíli zase pocítit kouzlo šťastného dětství.

Vando a Terezo, prostě nádhera!


Jitka Obzinová, novinářka, šéfredaktorka zpravodajství a publicistka TV Prima. Majitelka a velká milovnice koní.

Pohádková hipoterapie je skvělý projekt ze dvou hlavních důvodů. Je to projekt lidí, kteří výsostně rozumějí koním, nejen praxí a péčí, ale také sportovními výsledky dokazují, že jejich názory mají váhu. Pokud se pak rozhodnou, že pomohou svými příběhy dětem, je to skvělé. A právě o tom je nová kniha. Bolest, nemoc i zranění, které zkrátka k životu patří. K dětskému i tomu koňskému. Ale vždy existuje naděje, východisko a síla. Osm kapitol příběhů stojí za přečtení. Já je přečetla, a to jedním dechem.


MUDr. Stanislav Holobrada, Ředitel Oblastní nemocnice Příbram

Mám radost ze spolupráce s projektem Pohádková hipoterapie. Psychika dětí se zdravotním handicapem je to nejdůležitější v ozdravném a regeneračním procesu. Kniha Příběhy statečných koní pro statečné děti by měla děti povzbudit a pozitivně motivovat. Bude pro ně velikým přínosem.


 

Ing. Bc. Hana Vojtová, jednatelka Institutu Smyslové aktivizace, ředitelka domova seniorů a majitelka báječného parťáka, koně Goldieho.

U Vandy jsem viděla jenom šťastné koně, jako by se člověk ocitl v jiném světě. Ve světě, kde se pracuje s koňmi s láskou, a to poznají oni i jezdec. Když se se mnou Vanda podělila o myšlenku, že plánuje připravit knihu o statečných koních pro statečné děti, zaleskly se mi oči dojetím. Uvědomila jsem si, kolika dětem takové příběhy mohou pomoci v uzdravování. Kolik dětí to ke koním přivede.  Navíc jsem měla možnost přečíst si první kapitoly z pera Terezy Bělinové. Znovu jsem se společně s knižními hrdiny Žofinkou, Dádou a statečnými koníky ocitla v tom krásném a láskyplném světě. Ve světě, který může uzdravovat nejen tělo, ale i duši. Jednou budu z knihy předčítat svým vnoučatům, ale než se tak stane, budu ji rozdávat statečným dětem.


 

Komentáře nejsou povoleny.