Vanda Bělinová (nar. 1986 v Kolíně)

Vystudovala Fakultu sportovních studií na Masarykově univerzitě v Brně a sportu se skutečně aktivně věnuje. Celý život zasvětila zejména sportu jezdeckému čili koním. Přestože v dětství prošla všeobecnou sportovní průpravou zahrnující atletiku, plavání, tanec, gymnastiku či moderní pětiboj, v němž vybojovala 8. místo na Mistrovství Evropy, k srdci jí jednoznačně nejvíc přirostli právě koně, proto se dnes na vrcholové úrovni věnuje drezurnímu ježdění.

Vanda Bělinová je též majitelkou rodinné stáje plné svých nejlepších přátel – koní. Práci s nimi považuje za určitý druh poslání a přináší jí spoustu radosti, která je však bohužel občas vykoupena i chvílemi trápení a všelijakých starostí. Například když některý z koní onemocní nebo se zraní.

S koňmi Vanda tráví každý den od rána do večera a pro ni samotnou koně představují jistou formu terapie. Právě k nim má ve zvyku utíkat, když v jejím životě přijdou náročnější okamžiky, a hledá zde útěchu a klid. Vzájemná souhra a porozumění mezi člověkem a zvířetem je pro ni zároveň inspirací a motivací k nejrůznějším věcem v jejím životě.

A tak se zrodila i myšlenka na vytvoření knihy příběhů o koních procházejících nepříjemnými momenty spojenými s úrazem či nemocí. Protože podobná trápení zažívají běžně i lidé, a mohou nás tudíž kdykoli nemile překvapit. Neuvěřitelně silná touha koní hýbat se, žít a ze života se radovat za každou cenu ale Vandě připomněla spíše děti nežli dospělé, jelikož my dospělí míváme někdy tendenci se v komplikovaných situacích rychle vzdát. Vanda má ale doma kromě koní i malého temperamentního chlapečka, takže dobře ví, že děti jsou v tomto ohledu daleko houževnatější, statečnější a silnější, než si myslíme, a napadla ji ona paralela s koňmi. Rozhodla se tedy pokud možno užitečně využít spoustu fotomateriálu, který má k dispozici a který si vždy pořizovala v průběhu péče o koně s nějakým chvilkovým či dlouhodobějším fyzickým handicapem. Nápad byl tedy na světe. Obrátit nepříjemné zážitky a zkušenosti v něco pozitivního a pokusit se ať už zdravým dětem, nebo dětem, které se rovněž potýkají s jakýmkoli neduhem, nabídnout možnost nahlédnout do světa koní a koňského zdraví i koňského trápení a všelijakých potíží.

Komentáře nejsou povoleny.