K projektu Pohádková hipoterapie se vážou i akce týkající se Pohádkového fondu Wilbur. Fond s tímto názvem vznikl díky úžasnému koni FÜRST WILBUR. Ve jménu statečného Wilbura bychom rády alespoň trochu pomohly tam, kde je pomoc potřeba. Pohádkový fond Wilbur je zaměřen na podporu vybraných dětí zotavujících se například po úrazu způsobeném bezprostředním kontaktem s koněm, dětí, které z jakéhokoli důvodu potřebují ke zlepšení svého fyzického či duševního stavu hipoterapii jako takovou atp.


3.) Adámek

Třetím statečným, kterému Pohádkový Wilbur pomohl, je čtyřletý Adámek. Tomu byla diagnostikovaná centrální hypotonie. I jemu dělá přítomnost koní náramně dobře, a tak mu Wilbur předplatil kůru hipoterapií. Moc si přejeme, aby mu to pomohlo, a jeho stavu prospělo.


2.) Vojtíšek

Naším druhým statečným bojovníkem je sedmiletý Vojtíšek. Na svět přišel akutním císařským řezem a ve třech letech mu byl diagnostikován dětský autismus s těžkou mentální retardací. Je pro něj velmi složitá komunikace s okolím, a tudíž i celkově učení. Snaha Vojtíškova okolí je taková, aby mu porozumělo a on jemu. Aby dokázal říct, co che a co ho trápí. Vojtíšek jezdí na senzorickou integraci, handle terapie, son-rise program, barokomoru a hipoterapii. Ze všeho nejvíce miluje zvířata. Vždy se v jejich okolí a přítomnosti rozzáří a uklidní. Celkově je uvolněnější a soustředěnější. Jeho rodina musí vše hradit sama, a tak nám maminka Vojtíška přiznala, že je opravdu vděčná za každou pomoc a finanční podporu, jelikož už je situace někdy vyčerpávající. Díky prostředkům z prodaných knih může opět Wilbur pomáhat a Vojtíškovi tak na potřebné terapie přispět. Opět bude Wilburova podpora použita na hipoterapii, a to v Hipocentru Pája.


1.) Tomášek

,,Pohádkový fond Wilbur“  už může začít vybírat děti, kterým pomůže. Z dosud prodaných knih již mohl Wilbur udělat radost prvnímu statečnému bojovníkovi, Tomáškovi.

Tomáškovi jsou nyní 4 roky a narodil se vážně nemocný, domů se poprvé podíval až v osmi měsících, kdy zazněla i pravděpodobná diagnóza- central core disease (nervosvalové onemocnění). Tomáška ale bohužel trápí i špatné dýchání, rozštěp a srůsty páteře.

Tomášek je však neuvěřitelně silný chlapeček. Každý den cvičí a překonává všechny nesnáze a strasti. I on prý umí být malý šibal, miluje své výhry v pexesu, hry s čísly a písmeny a mazlení se svými dvěma sestřičkami.

Na jaře tohoto roku si poprvé vyzkoušel hipoterapii a kontakt s koněm i pohyb, který si mohl vychutnat, ho nadchl. Svou fotku na koni prý ukázal úplně všem a jedinečný zážitek v něm zanechal hluboký dojem, hipoterapie se dokonce stala jedním z předních témat v rámci jeho komunikace. Přestože má problém s řečí, pro koně si našel speciální znak.

Wilbur mu nyní mohl zaplatit tři měsíce hipoterapie, které si Tomášek může s radostí odjezdit a užít si kouzlo vztahu mezi koněm a člověkem. A my si moc přejeme, aby to jeho zdravotnímu stavu skutečně pomohlo.

Komentáře nejsou povoleny.